Wiktoria Nowacka i Sandra Skurnóg na podium

Wiktoria Nowacka, Sandra Skurnóg sięgnęli po laury w XVI edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne spojrzenie”. Wiktoria Nowacka otrzymała równorzędną nagrodę, natomiast Sandra Skurnóg zdobyła zaszczytne wyróżnienie. Młode artystki otrzymały nagrody i wyróżnienia w kategorii wiekowej – 14-16 lat. Licealistki do konkursu przygotowała Maria Karpińska, nauczyciel w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku. Tematem przewodnim prac były „Tajemnice Błękitnej Planety”. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie Ziemi w całej jej okazałości. W tym roku organizatorzy konkursu otrzymali prace z 402 placówek polskich oraz 45 placówek zagranicznych z 15 państw (Chiny, Nowa Zelandia, Czechy, Bułgaria, USA, Łotwa, Słowacja, Niemcy, Białoruś, Kazachstan, Rosja, Malta, Ukraina, Węgry, Indie). Na tegoroczny konkurs wpłynęło blisko 2,5 tys. prac artystycznych. 
Po prawej stronie zdjęcia Sandra, a po lewej stronie zdjęcia Wiktoria Nowacka

 Dziewczyny udzielają wywiadu w związku z sukcesem międzynarodowym dla kanału 6
Dziewczyny w studio Radia Fama
Sandra i Wiktoria w studio Radia Koszalin

Sandra udziela wywiadu dla Radia RMFMAXX
 *  * * * *
Kolejny sukces uczennic w szkolnym konkursie „Żołnierze Wyklęci”!
Uczestnicy rywalizacji oceniani byli w dwóch kategoriach: plakat i prezentacja multimedialna. Z przyjemnością informujemy, że w kategorii plakat I miejsce zdobyła Sandra Skurnóg z klasy pierwszej Liceum Plastycznego, na II miejscu uplasowała się  Wiktoria Nowacka. Brawa !!


*  * * * *
Miło nam poinformować, że Sandra Skurnóg  została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kolorowa skarpetka – symbol niepasującego chromosomu, tolerancji i zrozumienia”. Sandra zdobyła III miejsce. Naszych artystkę do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska. Na konkurs wpłynęło ponad 300 prac z całej Polski. Motywem przewodnim konkursu są osoby z zespołem Downa, ich radości i miłości, a także ich smutki i troski, ich zabawy, psoty, harce.
Ogólnopolski zasięg konkursu ma na celu zjednoczenie osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych w całej Polsce. Ma umożliwić artystyczny dialog między ludźmi. Poprzez akcję organizatorzy chcą pokazać, iż osoby z zespołem Downa, z dodatkowym – niepasującym chromosomem cieszą się z życia, radują i bawią tak samo jak ich rówieśnicy.
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Zespolaki” w Bydgoszczy, działające na rzecz dzieci z zespołem Downa.
JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY, ŻE 21 MARCA OBCHODZIMY ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA, KTÓREGO SYMBOLEM SĄ SKARPETKI NIE DO PARY. Zakładając tego dnia dwie RÓŻNE skarpetki solidaryzujemy się z osobami z zespołem Downa.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!🙂🙂
 

Tytuł pracy: "Pozytywnie inni"

 

Komentarze

Popularne posty